Iskolánkban a PIOK Általános Iskola és Gimnázium gimnáziumi intézményegységében a személyes beiratkozás időpontja
2026. június 25-én 9-13 óra - az iskolánk aulájában.
A beiratkozáshoz az adatok előzetesen online is feltölthetők, részletes információ mellékelve.
A beiratkozáson - ha lehetséges - egyik szülővel kell megjelenned, ezért levelünk a szüleidhez is szól.
A beiratkozáshoz az alábbiakra feltétlen szükség van. Kérésünk, hogy ezen iratokat mindenképp hozzátok magatokkal:
általános iskolai bizonyítvány,
a tanuló személyi igazolványa,
lakcímet igazoló hatósági igazolvány,
születési anyakönyvi kivonat,
a sajátos nevelési igényű/ BTMN-szakvélemény, vagy azt igazoló dokumentum – ha van -,
nemzeti egységes kártyarendszer (NEK azonosító) diákigazolvány-igénylési folyamat elindításához (ügyintézése: kormányablakokban),
ha a tanulónak van hátrányos helyzetet igazoló okmánya, akkor ennek másolata.
A tanévnyitó és a tankönyveid átvételének pontos időpontjáról a beiratkozás napján tájékoztatunk.
Iskolánkban immár hagyomány, hogy a leendő elsőseinknek a tanévkezdést megelőző „Rigótábort” szervezünk.
Ennek időpontjáról és a nap programjáról a beiratkozáskor kapnak/kaptok részletes tájékoztatást.
Tájékoztatjuk Önöket/Titeket, hogy intézményegységünkben az iskolai ünnepek napjain az egyenruha, kötelező
lányoknak: matrózblúz, sötétkék vagy fekete szoknya vagy nadrág, ünnepi cipő,
fiúknak: fehér ing, sötét ünnepi nadrág és ünnepi cipő.
Testnevelés órán a tornaruha (fehér póló és rövidnadrág)
Szeretettel várjuk/várunk a beiratkozásra!
Pécel, 2026. 06. 08.
Kóródi Mária
intézményegység-vezető
Iskolánk csapata – Reha Jázmin, Szűcs Mietta és Tomcsányi Emma –, Hevesiné Ildikó tanárnő mentorálásával és támogatásával kiemelkedő eredményt ért el a Szakmai Középiskolásokért Közhasznú Kulturális Egyesület által szervezett verseny országos döntőjén. A 2025/2026-os tanévben zajló versenysorozat októberben vette kezdetét.
A lányok már az elődöntők során megmutatták tehetségüket, hiszen 98%-os eredménnyel kvalifikálták magukat a budapesti fináléba.
A döntőt 2026. március 21-én rendezték meg a Stefánia Palotában, amelyre a csapatnak egy prezentációval is készülnie kellett. Egy izgalmas témát, Budapest elmúlt húsz évének változásait mutatták be a Z generáció szemszögéből. Az előadás során összehasonlították a régi és a mai állapotokat, kitérve a közlekedés fejlődésére, a megújuló városi terekre és a zöld megoldásokra, valamint a kulturális intézmények és szabadidős lehetőségek modernizációjára. A produkciót a lányok saját verssel és egyedi plakátokkal tették különlegessé.
Kitartó igyekezetüknek és alapos felkészülésüknek köszönhetően az ötödik helyezést szerezték meg a 11 döntős csapat közül.
Szívből gratulálunk a szép eredményhez!
Az alábbi táblázatokban találják a két tanulmányi területünkre (0001 és 0002) jelentkezett tanulók ideiglenes felvételi rangsorát.
Keresni a tanuló oktatási azonosítója vagy jeligéje alapján a ctrl+f billentyűk segítségével lehet.